Module - Digitale strategieën
Inhoud
Deze bijscholing geeft je inzicht in de nieuwste digitale strategieën en business modellen. Naast een brede waaier aan interessante gastsprekers uit het werkveld, maakt deze opleiding ook gebruik van interactieve, activerende werkvormen. Geen theoretische uiteenzettingen dus, maar échte cases. We ronden deze bijscholing af met een workshop waarin we onze nieuwe inzichten in de praktijk omzetten.
4 avondsessies – 5 ECTS - €575
dinsdag 24/11
dinsdag 1/12
dinsdag 8/12
dinsdag 15/12
Avondsessie 1: “Digital Business Models”
In deze sessie bespreken we de basiswetmatigheden van strategic management. We introduceren het business model canvas en bekijken de implicaties van digitale transformatie op de verschillende bouwstenen ervan.
Avondsessie 2 en 3: “Impact van digitale transformatie op bedrijfsprocessen”: finance, production, marketing & sales
De impact van digitalisering op uw organisatie is niet te onderschatten. Nieuwe technologieën creëren kansen voor uw organisatie maar ook uitdagingen. Niet alleen het sales en marketingteamvan onze organisatie is onderhevig aan de digitale trends, ook de minder zichtbare bedrijfsprocessen moeten gedigitaliseerd worden. Deze sessie biedt inzicht in de meest actuele kansen en uitdagingen van nieuwe technologieën. We maken het niet abstract of theoretisch, maar halen we er verschillende cases en best practices bij, gepresenteerd door een experten ter zake.
Avondsessie 4: “Business Model Canvas”
Nieuwe businessmodellen creëren veel mogelijkheden, ook voor traditionele organisaties en bedrijven. In deze slotsessie gaan we zelf aan de slag en bekijken we de mogelijkheden om onze organisatie te innoveren via de bouwstenen van het Business Model Canvas (BMC).
Leerdoelstellingen
Na het volgen van deze module bent u in staat om…
· de basiswetmatigheden van strategic management in de praktijk om te zetten;
· de impact van digitale transformatie op finance in kaart te brengen voor uw organisatie;
· de impact van digitale transformatie op sales en marketing in kaart te brengen voor uw organisatie;
· de impact van digitale transformatie op de supply chain in kaart te brengen voor uw organisatie;
· het business model canvas toe te passen op uw organisatie;
· aan de hand van het business model canvas kansen voor innovatie in uw organisatie te spotten.
Doelpubliek
Deze bijscholing richt zich op professionals die reeds enkele jaren werkervaring op de teller hebben staan en die:
· digitale opportuniteiten zoeken, zien en ermee aan de slag willen gaan;
· een basis aan digitale kennis hebben en er zich verder in willen verdiepen;
· flexibel ingesteld zijn in een (digitale) wereld die almaar sneller draait.
Data
Lesmomenten: 24/11, 1/12, 8/12, 15/12.
Data onder voorbehoud van wijzigingen.
Evaluatie: online, binnen 3 weken na het afronden van de module.