Videobegeleiding voor kinderbegeleiders

Dit onderzoek speelde in op de nood om videobegeleidings­methodieken, waarvan onderzoek aantoont dat ze hun waarde hebben, waarderend en toegankelijk uit te werken op maat van de kinderopvang - om samen met kindbegeleid(st)ers te reflecteren op hun interacties met jonge kinderen.

Dataverzameling

In dit participatief en praktijkgericht ontwerponderzoek werkten we samen met zes kinderdagverblijven, zowel met kindbegeleiders als met verantwoor­delijken. Via gespreksverslagen, een onderzoekslogboek en twee reeksen van focusgesprekken verzamelden we data. 

Kinderbegeleiders sensibiliseren en motiveren

Vanuit een kwalitatieve analyse van de data bleek zowel inhoudelijke, procesmatige en technische ondersteuning nodig.

Daarnaast bleek uit dit onderzoek een grote nood aan sensibiliseren, motiveren en de drempel verlagen om met videocoaching te werken. 

Verhalenbundel en groeitool over videocoaching

Dit onderzoeksproject leverde knowhow en inzichten op om de bestaande praktijk in de kinderopvang verder te innoveren door middel van videocoaching.

Een krachtige verhalenbundel samen met een groeitool ‘interactie in beeld, interactie in gesprek’ (bestaande uit proceskaders, kijkkaders en technische info) is daartoe een ondersteunende tool.

Beelden als motor voor klein geluk en professionele groei in interactie met jonge kinderen: dat is de overtuiging!

Valorisatieproject verBEELDing XL (2017)

In het valorisatieproject verBEELDing XL is de tool voor videocoaching verder ontwikkeld voor professionals in het kleuteronderwijs en de buitenschoolse kinderopvang en de bacheloropleidingen die daartoe voorbereiden. Dit levert een antwoord op de uitdaging om vanuit een ontwikkelingsgerichte kijk te werken aan kwaliteitsvolle interacties met jonge kinderen in verschillende sectoren. 

Het resultaat is een breed inzetbare methodiek voor videocoaching met professionals die (toekomstig) werken aan kwaliteitsvolle interacties met kinderen van 0 tot 6 jaar in een schoolse of buitenschoolse context. 

Start met videocoaching

Hoe pak je de videocoaching aan zodat je kan groeien in de interactie met kinderen? Onze website zet je op weg!

Onderzoeksrealisaties en -publicaties

Handleiding

Een nieuw paar ogen! Videocoaching: zo pak je het aan.

Maak kennis met het team

Samenwerken met ons?

Vraag onderzoek op maat aan

We helpen je graag met het formuleren van je onderzoeksvraag en -aanpak.